6 квітня Освітній центр Верховної Ради України та ГО «Агенція розвитку освітньої політики» провели  онлайн-колоквіум на тему парламентської просвіти для освітян Львівщини.

Відкриваючи онлайн-колоквіум, Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк зазначила, що, «на жаль, далеко не всі знають, що таке Верховна Рада України як інституція, як окремий орган, які його функції, значення, а також роль парламенту в житті громади в умовах саме парламентсько-президентської республіки України». «Нам справді бракує системної парламентської просвіти. Власне, зараз спільно з Освітнім центром, з нашими міжнародними партнерами працюємо над розробкою і затвердженням програми комплексної парламентської просвіти. І я вірю, що спільні зусилля дадуть добрі результати», - підкреслила віцеспікерка.

З вітальним словом до освітян Львівщини звернувся і Директор Програми USAID Рада Ігор Когут.

У ході колоквіуму, участь в якому взяли понад 120 представників регіону, було представлено комплексну програму парламентської просвіти.

Спільні напрацювання презентувала експертка з парламентської просвіти та залучення громадян Офісу Парламентської реформи ЄС-ПРООН Марія Савіна.

Програма покликана підвищити рівень обізнаності щодо роботи парламенту, інструментів взаємодії громадян з парламентом та участі у законодавчому процесі. Вона розрахована на учнів, студентів і дорослих.

Із темою «Парламентська освіта в школі: практичний аспект» виступила також голова ГО «Агенція розвитку освітньої політики» Людмила Паращенко.

Успішними практиками з імплементації напрацювань з парламентської громадянської просвіти поділилися також і вчителі-учасники проєкту «Розширення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи», зокрема, педагог-організатор Дубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Дубенської міської ради Рівненської області Олеся Сімак.

Захід став заключним у дводенній програмі Днів парламенту на Львівщині, які проводяться у партнерстві з ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проєкту із забезпечення експертного та організаційного супроводу діяльності, спрямованої на посилення комунікаційної спроможності українського парламенту, що реалізується за підтримки Програми USAID РАДА та виконується Фондом Східна Європа.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку